Przeciski sterowane i kraking Lubelskie

Kraking i przeciski sterowane WA-MAX

Coraz powszechniej w budownictwie stosowane są nowoczesne metody bezwykopowej budowy i odnowy urządzeń już istniejących. Technologia ta posiada wiele zalet tak technicznych, jak i ekonomicznych oraz pozwala uniknąć szeregu niekorzystnych czynników, które są specyfiką technologii wykopowych. Poznaj kraking i przeciski sterowane. Nasza firma P.P.H.U. WA-MAX w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz bogaty park maszynowy oferuje prowadzenie specjalistycznych prac bezwykopowych metodą krakingu oraz przecisków sterowanych.

Przeciski sterowane

To kolejna metoda prac bezwykopowych, którą polecamy podczas układania instalacji w zróżnicowanym terenie, gdzie łatwo można napotkać przeszkody w postaci dróg, chodników, a także chronionych obszarów zielonych, torfowisk, rzek, rowów melioracyjnych i innych wszelkiego rodzaju cieków wodnych. Technologia opiera się wykonaniu otworu i poszerzaniu jego średnicy wraz z jednoczesnym wyprowadzaniem urobku, co odbywa się przy pomocy specjalnie dobranej płuczki wiertniczej. Na koniec wprowadzona zostanie odpowiednia rura osłonowa lub kabel. Dlaczego warto stosować horyzontalne przeciski sterowane?
Ta specjalistyczna metoda niesie ze sobą wiele korzyści:
- nie niszczy warstw gleby oraz systemów korzeniowych – jest przyjazna środowisku naturalnemu,
- nie wymaga zajmowania ulic oraz pasów drogowych,
- skraca czas trwania robót,
- brak zniszczeń jakie powstają przy stosowaniu metod tradycyjnych,
- redukcja kosztów zwłaszcza związanych z rekultywacją terenu.

Kraking – zalety nowoczesnej technologii

Metoda krakingu pozwala wymienić uszkodzone rurociągi gazowe, wodociągowe i kanalizacyjne po trasie starego przewodu i bez wykonywania liniowych wykopów, które zawsze są związane z ingerencją w istniejące warunki wodno-gruntowe. Uszkodzony lub stary rurociąg zostaje rozkruszony w gruncie albo usunięty po kawałku podczas wypychania go na zewnątrz z tunelu, w którym się znajdował. Kruszenie rur z dowolnego materiału odbywa się metodą statyczną, dynamiczną i hydrauliczną w zależności od rodzaju używanej głowicy kruszącej. Nowy przewód wstawiany na miejsce starego jest już wykonany z żeliwa sferoidalnego, polietylenu lub polipropylenu.Dzięki tej metodzie można zachować dotychczasową lub powiększyć średnicę remontowanego odcinka rurociągu, a tym samym zwiększyć jego przepustowość i poprawić istniejącą hydraulikę całego układu.